🏀Obradovic: “Artık Ben Itoudis’den Tavsiye Alıyorum.”🏀

THY Euroleague hakkında paylaşımlar

Moderatör: Hummer

Cevapla
Hummer
Global Moderatör
Global Moderatör
Mesajlar: 111
http://kuchnie-alno.pl
Kayıt: Cmt Ağu 29, 2020 2:29 pm

🏀Obradovic: “Artık Ben Itoudis’den Tavsiye Alıyorum.”🏀

Mesaj gönderen Hummer »

www.iddaabahisforum.com 🏀 8/09/2020

Avrupa basketbol tarihinin kuşkusuz en başarılı koçu olarak bilinen ve Fenerbahçe Beko’dan ayrıldıktan sonra bu sezonu dinlenerek geçirme kararında bulunan Zeljko Obradovic, daha önce asistanı olarak birlikte çalıştığı ve halihazırda CSKA Moskova’nın başantrenörü olan Dimitris Itoudis hakkında dikkat çekici ifadelerde bulundu.

Sırp koç Yunan meslektaşı hakkında şu ifadeleri kullandı:

Neredeyse her gün birbirimizi arıyoruz. Eskiden benim tavsiyelerimi isterdi ancak artık ben onun tavsiyesini istiyorum.” ifadelerini kullandı. Geçtiğimiz günlerde 50. doğum gününü kutlayan Itoudis için Obradovic, “Benden daha genç olması önemli değil. Onun görüşlerine çok değer veriyorum. Birbirimizi her gördüğümüzde basketbol hakkında konuşuyoruz ve bu bizim ilişkimizin doğası.

Panathinaikos’un 1999-2012 yılları arasında geçirdiği başarılı süreçte takımın başantrenörü olan koç Obradovic’in yardımcılığını ise Itoudis yapmıştı. Yeşiller bu süreçte 5 Euroleague şampiyonluğunun yanı sıra Yunan ligini de adeta domine etmişti.

2012 yılında kariyerlerine ayrı olarak devam etme kararı alan koçlardan, Itoudis ülkemizde Banvit’i çalıştırmış, sonrasında 2014 yılında CSKA Moskova’nın başına geçmişti. Başarılı Yunan koç 2016 ve 2019 yıllarında Rus ekibi ile beraber Euroleague saşmpiyonluğuna ulaşırken, VTB Ligi’nde ise takımıyla beraber ipi 5 kez göğüsledi bu dönemde.

Obradovic, eski yardımcısı ve yakın arkadaşı Itodusi hakkında, “O, çok dürüst ve içten bir insan. Bence onun en önemli karakter özelliği bu” ifadesinde bulundu.

Cevapla